ČASTÉ DOTAZY

Opatření proti Covid-19:


Jaké jsou aktuální podmínky pro vstup do Rakouska?

Potřebuji na brigádu očkování proti Covid-19? (připravujeme aktualizaci)

 • Ať už budete mít očkování nebo PCR test, v každém případě je potřeba dodržet aktuální podmínky platné v Rakousku a mít potvrzení na požadovaných formulářích, které jsou ke stažení na webu ministerstva (viz výše), nebo mít mezinárodní Covid pas (aplikace Tečka).
 • Při výběru kandidátů na brigádu upřednostňujeme ty, kdo budou mít očkování proti Covid-19 (je potřeba mít 1. dávku vakcíny alespoň 22 dní před odjezdem). Není to však nutná podmínka účasti. Na brigádu přijímáme také ty, kdo mají možnost zajistit si potvrzení o prodělání nemoci (v posledních 6 měsících) nebo mají potvrzení o protilátkách v posledních 3 měsících.
 • Pokud očkování nebo toto potvrzení mít nechcete/nemůžete, je potřeba, abyste si zajistili potvrzení o provedeném PCR testu (ideálně ráno v den odjezdu nebo odpoledne den před odjezdem). PCR test je v Rakousku platný 72 hodin, poté budeme na místě řešit přetestování (upřesníme).
 • Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, protože situace se stále vyvíjí. Děkujeme za pochopení.

Dotazy k samotné práci:


Je požadován nějaký dress code?

 • Není stanoven. Doporučujeme vhodné pohodlné ale zároveň reprezentativní oblečení (kalhoty, kraťasy, sukně… v libovolné barvě), pohodlnou obuv ve které vydržíte stát celý den (podpatky nedoporučujeme).

Je možné určit si, s kým chci být na stejném stánku?

 • Prioritně plníme přání klienta, jeho podmínkou je, aby na jeho stáncích pracovaly pokud možno stejné hostesky a promotéři, jako v předchozích letech a aby složení osob na stánku splňovalo určité jazykové kombinace. Z toho důvodu je možné, že nebudete vždy přiděleni do stejného stánku např. se svým kamarádem/kamarádkou, nebo že budete přeloženi ze stánku na stánek.

Co zahrnuje práce „supervizora“?

 • Na každém stánku je stanoven tzv. Supervizor (vedoucí), který vytváří komunikační kanál jak mezi hosteskami a klientem na stánku, tak mezi hosteskami a námi v průběhu akce. Dohlíží na dochvilnost hostesek na stánku. Stará se o vyplnění a odevzdání formuláře s docházkou. Před samotnou akcí proběhne krátké zaškolení supervizorů přímo na místě, kde se dozvíte vše potřebné. O tom, že jste byli vybráni na pozici supervizora se dozvíte e-mailem předem, nebo v případě změn i přímo na místě.

Jsem v evidenci na ÚP, jsem OSVČ, nemohu pracovat na dohodu o provedení práce. Můžu se i tak brigády zúčastnit?

 • Ano. Jste-li na úřadu práce, můžete na brigádě pracovat na DPČ. Ověřte si na úřadu práce, co musíte splňovat a dodržet a kontaktujte nás. V případě OSVČ je možné pracovat na základě smlouvy s následnou fakturací za služby.

Jakou formou se vyplácí odměna za práci? Kdy mi dorazí peníze na účet?

 • Vaši odměnu zasíláme pouze převodem na účet. Výplatní termín je nejpozději do konce září 2021. Odměna vyplacením v hotovosti na místě není vzhledem k množství všech pracovníků možná.

MOTO GP Rakousko:


Co si mám vzít s sebou?

       • Především pohodlné oblečení. Také teplé věci, Spielberg je v horách, v noci bývá chladněji. A základní trvanlivé potraviny na všechny dny.

Budu mít možnost si v Rakousku jídlo koupit?

       • Zajišťujeme ve Spielbergu základní nákup. V „hromadném nákupu“ si můžete nechat koupit základní potraviny a hygienické potřeby. Jídlo si můžete během dne nakoupit přímo v areálu ve stáncích.

Mohu jet již ve čtvrtek prvním autobusem se svými kamarády, se kterými sdílím stejný stan, když pracuji až od soboty?

       • Ve velmi omezeném množství ano. Potřebujeme pár náhradníků na pátek.

Mohu si s sebou vzít vlastní elektrospotřebiče (kávovar, rychlovarnou konvice, apod.)?

       • V hlavním stanu budou k dispozici rychlovarné konvice. Tak jako i zásuvky na nabíjení mobilů. Vemte si vlastní nabíječky a powerbanky z důvodu přetížení sítě.

Slyšel jsem, že v Rakousku jsou večerní párty. Mohu se jich účastnit? Mohu na nich pít alkohol?

       • Večer není stanovená žádná „večerka“. Myslete však na to, že druhý den musíte být fit a schopni pracovat. Rovněž zdůrazňujeme, že s sebou máme v kempu i alkoholtestery a v případě, že nebudete v práci ready, porušíte tím smlouvu.

Jak se řeší v Rakousku jídlo, co si mám sebou vzít?

       • Do Rakouska si vezměte své vlastní zásoby jídla. Ve Spielbergu vám jsme schopni drobnosti nakoupit v obchodě.

Je třeba mít znalosti němčiny?

       • V Rakousku klient znalosti němčiny požaduje a to alespoň základní. Podmínkou pro účast na brigádě nicméně zůstává znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni.

Budu si moci nabít mobil?

       • Ano. V hlavním stanu budeme mít zásuvky. Zároveň také vřele doporučujeme vzít si powerbanku. Přeci jenom nás jede spousta a o zásuvky je pak velký zájem.

Je zajištěno pojištění?

       • Ano, budete mít zajištěno základní cestovní pojištění. Pokud si chcete sami sjednat vlastní pojištění, nebo již pojištění do zahraničí máte zřízeno, informujte nás o tom prosím předem.

Jakou formou se vyplácí mzda? Kdy mi dorazí peníze na účet?

       • Výplatu zasíláme pouze na účet, ten uvedete ve smlouvě. Výplatní termín je konec září.